Mūsu pirmais rīts Augstajos Tatros piektdienā, 22. augustā, ir ausis ar brīnišķīgu ziņu. Lai gan gaisa temperatūra - tici vai nē! -, bet rāda -2 grādus, debesis ir zilākas par zilām. Tas nozīmē, ka šodien varēsim īstenot ieplānoto, proti, doties uz 13 km attālo Štrbske ezeru, lai izmēģinātu Augsto Tatru takas. Protams, ka mērķis ir kāpt pēc iespējas augstāk, taču esam ļoti prātīgi un skaidri apzināmies, ka tikai situācija uz vietas rādīs, cik varoši esam.
Šeit katru rītu čāpoja govis ar zvaniņiem |
Taču vēl pirms ģimene ir izcelta no gultām, mani nākas piedzīvot divus smieklīgus notikumus. Gatavojot brokastis, pēkšņi satrūkstos, jo kaut kur aiz loga dzirdama dīvaina šķindoņa. Mēģinu saprast, kas tās par skaņām un no kurienes nāk, veroties pa logu, bet neko nemanu. Pulkstenis rāda astoņi rītā, tāpēc nevarētu teikt, ka tās ir manas domas, kas zvārguļo galvā. Visbeidzot manā redzeslokā ienāk žvadzošo skaņu vaininieces - pa kalnu pļavu rīta pastaigā dodas govju bars. Jā, esmu jau paspējusi aizmirst vakarvakara skaņas. Pēc brīža, nu jau malkojot brokastu kafiju uz balkoniņa, no tuvējā ielas krustojuma megafona... sāk skanēt rīta vingrošanas mūzika - vismaz man tā izklausās pēc rīta vingrošanas mūzikas - un vēl mazbišķi vēlāk tiek paziņots, cikos būs vietējais autobuss. Ļoti neparasta pieredze 21. gadsimtā, kas liek aizdomāties, cik ātri mūsu "platuma grādos" tviteris un līdzīgi mediji ir ieņēmuši iepriekšējās paaudzes saziņas līdzekļus.
Moči, moči un vēl moči |
Vētras postīties kalni |
Tā kā ar Andri kāpjam un sajūsmināmies, tad kādā brīdī atjēdzamies, ka esam pazaudējuši mūsu tīņus (vai arī viņi ir pazaudējuši mūs). Seko izbīļa piecminūte, jo ne viņi ir saskatāmi, ne sazvanāmi. Forši! Tas varētu būt katra vecāka sapnis - ceļojumā pazaudēt bērnus! Protams, ka viss atrisinās laimīgi un tieši tā, kā tam arī bija jābūt, proti, mūsu iešanas temps ir jāpareizina ar divi, lai iegūtu Anetes un Artūra atrašanās vietu, tāpēc norunājam, ka turpmāk viņi var iet un skriet, cik ātri vēlas, taču ik pēc brīža, mūs vairs neredzot, ir tomēr jāapstājas un jāpagaida. Vēl viena kalnu pieredze un padoms ģimenēm.
Skoks gandrīz klāt! |
Divu stundu laikā ir sasniegts jaunais augstuma rekords - esam pie ūdenskrituma 1730 metru augstumā. Te izskatās kā tāds campsite. Upītes krastos ir sasēduši ļaudis, kas bauda līdzpaņemtos našķus, mēģina pabradāt pa auksto ūdeni un vienkārši atpūsties. Manuprāt, nevienā valodā nav vārdu, lai aprakstītu dabas skaistumu Skoka pakājē! Te var vienkārši sēdēt, sēdēt, līdz aizmirsties, iegrimis pārdabiskajā varenībā, kas paveras uz visām pusēm. Tā ir vieta, kurā varētu atgriezties vēl un vēl, lai atklātu neredzētus skatus.
Pār Skoku jau pelēki mākoņi klājas |
Nokāpjot lejā vēlamies ieturēt nelielas pusdienas, taču sastopamies ar to, ka kalniešiem veģetārs ēdiens ir kas neizprotams, tāpēc Anetei jāiztiek vien ar brīvajiem kartupeļiem. Ēdambūdiņas te ir daudz, taču visās tiek piedāvāti vienādi burgeri. Tiesa, tie ir lieli un pēc ūdenskrituma iekarošanas šķiet arī garšīgi. Te ir arī paliels bērnu rotaļu laukums, tātad ir gana daudz iespējas savienot visu vecumu intereses.
Vakarā seko krodziņa iepazīšana tuvējā ciemā ar nacionālajiem ēdieniem un vietējo old boys band, kas mums ar kolēģa ģimeni uzdzied arī pa kādam latvju meldiņam. Šķiet, ka visinteresantākais ekšens ir brīdī, kad vietējo kalniešu tēju a la šnabis viesmīlis iznes ar bises šāvienu. Ēdieni ir gardi, vakars ir jauks, atvaļinājums ir izdevies - la vie est belle. Dzīve ir jauka, tā teiktu franči. Es gribu te palikt. Kalnos.
Nākamais ieraksts par Kluso ieleju - kādu apslēptu pērli, kas piederēja tikai mums.
Komentāri
Ierakstīt komentāru